Szesnasty wiek (Zarys historii Europy, #5) Euan Cameron

ISBN:

Published: 2011

Hardcover

280 pages


Description

Szesnasty wiek (Zarys historii Europy, #5)  by  Euan  Cameron

Szesnasty wiek (Zarys historii Europy, #5) by Euan Cameron
2011 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 280 pages | ISBN: | 10.26 Mb

Szesnasty wiek to piąty tom liczącej 10 tytułów serii omawiającej historię Europy. Firmowaną przez Uniwersytet w Oxfordzie pracę zredagował Euan Cameron. W gronie jej autorów można znaleźć uznanych historyków anglosaskich. Wszyscy mogą poszczycić sięMoreSzesnasty wiek to piąty tom liczącej 10 tytułów serii omawiającej historię Europy. Firmowaną przez Uniwersytet w Oxfordzie pracę zredagował Euan Cameron. W gronie jej autorów można znaleźć uznanych historyków anglosaskich.

Wszyscy mogą poszczycić się bogatą listą publikacji i dużym doświadczeniem w przygotowywaniu syntez i podręczników. Założeniem Camerona było przydzielanie każdemu z autorów innego aspektu dziejów XVI wieku, a zarazem takie pokierowanie ich pracą, by poszczególne rozdziały uzupełniały się i nie powtarzały tych samych informacji. Jednocześnie zależało mu na przedstawieniu okresu zgodnie z najnowszymi trendami w historiografii. Chciał przezwyciężyć dawne mity i stereotypy oraz ukazać dzieje rejonów zazwyczaj pomijanych,jak choćby Europy Wschodniej i Środkowej.

Pierwszą rzeczą, która narzuca się podczas lektury jest to, że autorzy nie omawiają historii epoki, nie referują faktów, ale bardziej przedstawiają teorie, modele i sposoby postrzegania dziejów. Co więcej, mimo starań redaktora, każdy z rozdziałów czyta się jak osobną pracę. Materiał podzielono rozsądnie i autorzy nie omawiają wielokroć tych samych faktów. Jednocześnie podejście do tematu i sposób przedstawiania informacji są tak odmienne,że nie sposób zapomnieć o różnicach.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Szesnasty wiek (Zarys historii Europy, #5)":


zoz-msw.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us